Tarcza antykryzysowa dla biznesu – cykl wideokonferencji

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wspólnie z Ministerstwem Rozwoju inauguruje cykl bezpłatnych wideokonferencji pod nazwą „Tarcza antykryzysowa dla biznesu”.

Partnerami cyklu jest dziewięć instytucji, odpowiedzialnych za wybrane obszary tarczy. W ich gronie znajduje się Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Agencja Rozwoju Przemysłu, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Zamówień Publicznych, Bank Gospodarstwa Krajowego, Zakład Ubezpieczeń Społecznych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Podczas edukacyjnych wideokonferencji eksperci z różnych dziedzin opowiedzą o zmianach oraz odpowiedzą na pytania uczestników. W ramach poruszanych zagadanień, znalazły się m.in.:

  1. rozwiązania i instrumenty finansowe z tarczy antykryzysowej i tarczy finansowej;
  2. tarcza samorządowa, która wesprze lokalne budżety istotnie uszczuplone w związku z pandemią;
  3. zmiany w Prawie zamówień publicznych, których celem jest przeciwdziałanie skutkom epidemii oraz nowe PZP, wchodzące w życie od 2021 r., które ma być impulsem dla gospodarki;
  4. pakiet mieszkaniowy oraz zmiany w procesie inwestycyjno-budowlanym, które przyczynią się do tego, że budownictwo mieszkaniowe będzie jednym z kluczowych czynników rozwoju gospodarki osłabionej wskutek pandemii.

W ramach cyklu, 17 czerwca, o godz. 13:00 rozpocznie się konferencja zatytułowana „Zamówienia publiczne w dobie epidemii – praktyczne wskazówki dot. prowadzenia postępowań”. W jej trakcie, wybitni eksperci w zakresie zamówień publicznych opowiedzą o zmianach prawnych zaproponowanych w związku z panującą epidemią, a także o rozwiązaniach przewidzianych w nowym Prawie zamówień publicznych. O szczegółowym harmonogramie naszej konferencji powiadomimy w kolejnej informacji.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym harmonogramem całego cyklu dostępnym na stronie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Przejdź do góry strony