Jerzy Pieróg

Jerzy PierógAdwokat, założyciel Kancelarii Prawnej PIERÓG & Partnerzy, specjalizującej się od ponad 20 lat w obsłudze zamówień publicznych.

W latach 1995-97 był w UZP dyrektorem wydziału organizującego pracę zespołów arbitrów. Przez 10 lat był też arbitrem z listy Prezesa UZP, wielokrotnie przewodnicząc składom orzekającym. Uczestniczył w pracach organów rządowych i sejmowych jako ekspert przy wielu nowelizacjach dotyczących zamówień publicznych, w tym jako główny ekspert sejmowej podkomisji pracującej w latach 2003-2004 nad nowym Prawem zamówień publicznych.

Prelegent na wielu konferencjach i szkoleniach, wieloletni wykładowca zamówień publicznych na studiach podyplomowych w Szkole Głównej Handlowej i Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz zajęciach dla aplikantów radcowskich. Autor mającego już 15 edycji Komentarza do ustaw dot. zamówień publicznych, wydawanego od 1996 roku przez Wydawnictwo C.H. Beck, a także wielu innych pozycji książkowych, referatów i artykułów publicystycznych.

Od 1997 r. doradca i pełnomocnik w najpoważniejszych postępowaniach przetargowych w Polsce, poczynając od budowy Trasy Świętokrzyskiej i Trasy Siekierkowskiej w Warszawie, poprzez budowę bloków energetycznych m. in. w Elektrowni Opole i Elektrociepłowni Żerań, a ostatnio przy udzielaniu zamówienia na KSI ZUS.

Przejdź do góry strony