Konferencja infraBIM w Gliwicach

W dniach 13-16 października w Arenie Gliwice oraz w trybie online odbędzie się konferencja infraBIM 2020 Expo V4 Visegrad Group. Wydarzenie organizuje Europejskie Centrum Certyfikacji BIM oraz infraTEAM. Jednym z patronów wydarzenia jest Urząd Zamówień Publicznych.

infraBIM to międzynarodowa konferencja skoncentrowana wokół tematyki Building Information Modeling (BIM). W programie znajdują się sesje plenarne, debaty, warsztaty, pokazy z ekspertami przybliżające metodykę BIM i pokazujące praktyczne przykłady zastosowania BIM w realizacji rozmaitych inwestycji.

Urząd Zamówień Publicznych aktywnie włączył się w wydarzenie poprzez współorganizację Hyde-Parku. 14 października specjaliści z krajów grupy wyszehradzkiej, przedstawiciele największych polskich zamawiających, a także reprezentanci świata nauki dyskutować będą m.in. o strategiach wdrażania metodyki BIM w poszczególnych krajach, standaryzacji, a także o kompetencjach potrzebnych do skutecznego wdrożenia i korzystania z BIM.

Należy podkreślić, że Urząd Zamówień Publicznych od dłuższego czasu angażuje się w inicjatywy promujące BIM. Niedawno na stronie internetowej UZP zostało opublikowane, najbardziej kompleksowe jak dotychczas, polskie opracowanie standardów BIM, przy którego tworzeniu, obok specjalistów z wielu firm branży budowlanej, infrastrukturalnej i architektonicznej, czynny udział brali pracownicy UZP.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kompletem informacji na temat gliwickiej konferencji. Znaleźć je można tutaj.

Przejdź do góry strony