Poradnik z katalogiem dobrych praktyk - Pozacenowe kryteria oceny ofert

Zachęcamy Państwa do korzystania z Poradnika z katalogiem dobrych praktyk - KRYTERIA OCENY OFERT.

Mamy świadomość trudności, jakie może zamawiającym sprawiać właściwe stosowanie kryteriów pozacenowych, co w obliczu obligatoryjnych regulacji prawnych w tym zakresie skutkuje ucieczką w kryteria niemające związku z jakością, np. termin realizacji czy okres gwarancji.

Chcemy Państwa wspomóc, udostępniając w poradniku kryteria odnoszące się do jakości, parametrów technicznych, funkcjonalności bądź właściwości estetycznych przedmiotu zamówienia publicznego.

Poradnik zawiera przykłady kryteriów pozacenowych do łatwego wykorzystania w przygotowywanych postępowaniach. Są to kryteria możliwe do modyfikacji w zależności od celów danego zamówienia. W publikacji podano też przykłady sposobów oceny kryteriów pozacenowych.

Mamy nadzieję, że materiał ten będzie dla Państwa konkretnym wsparciem w efektywnym stosowaniu pozacenowych kryteriów oceny ofert i uzyskiwaniu należycie wykonanych zamówień na możliwie najkorzystniejszych warunkach rynkowych.


Poradnik został podzielony na dwie części. W pierwszej części zarysowano  zasady rządzące oceną ofert w zamówieniach publicznych. W części tej zmierzyliśmy się również z mitami dotyczącymi kryteriów oceny ofert – ukazując możliwości i przykłady praktycznego ich zastosowania.

W drugiej części Poradnika przedstawiono katalog kilkudziesięciu  dobrych praktyk w zakresie kryteriów pozacenowych odnoszących się do większości występujących w zamówieniach publicznych branż.

Poradnik Pozacenowe kryteria oceny ofert. Część I

Poradnik Pozacenowe kryteria oceny ofert. Część II

Poradnik Pozacenowe kryteria oceny ofert. Część II (wersja word)

Przejdź do góry strony