O zamówieniach publicznych w Sopocie

Za nami kolejna edycja konferencji z cyklu „Zamówienia publiczne. Prawo i doświadczenia”. Tym razem przedstawiciele Urzędu Zamówień Publicznych gościli w siedzibie Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego w Sopocie. Z uwagi na duże zainteresowanie uczestników, Konferencja została podzielona na dwie tury.

Z ramienia Urzędu w Konferencji udział wzięli Hubert Nowak, Prezes Urzędu oraz Izabela Fundowicz, Dyrektor Departamentu Prawnego. Wydział Ekonomiczny Uniwersytetu Gdańskiego reprezentowała dr Elżbieta Adamowicz.

W trakcie prezentacji omówione zostały najważniejsze zmiany jakie wprowadziło Prawo zamówień publicznych, które obowiązuje od 1 stycznia 2021 r. Każdy z uczestników otrzymał pakiet materiałów przygotowany przez Urząd składający się z tekstu ustawy, tekstu aktów wykonawczych, a także Komentarza do Pzp, który powstał w całości w wyniku pracy specjalistów Urzędu. Po serii prezentacji uczestnicy mogli zadawać pytania. Dotyczyły one m.in. nowych instytucji ustawowych, takich jak procedura podstawowa, a także podmiotowych środków dowodowych.

Jeszcze w sierpniu Urząd zorganizuje podobne wydarzenia w Bydgoszczy (23 sierpnia) oraz w Lublinie (27 sierpnia). We wrześniu planowane są konferencje w kolejnych miastach. O wszystkich wydarzeniach informować będziemy za pośrednictwem naszej strony internetowej oraz profili w mediach społecznościowych.

Przejdź do góry strony