Spotkanie warsztatowe dot. narzędzi typu BIM - 2019.05.14

14 maja 2019 r. w Urzędzie Zamówień Publicznych odbyło się spotkanie warsztatowe poświęcone tematyce narzędzi typu BIM (narzędzia modelowania danych budowlanych). Spotkanie miało charakter zamknięty i skierowane było do pracowników Urzędu Zamówień Publicznych oraz przedstawicieli głównych ministerstw i instytucji, których zakres właściwości obejmuje zagadnienia związane z realizacją inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Warsztat poprowadzili przedstawiciele firmy Arcadis, posiadający szeroką znajomość tematyki BIM jak i wieloletnie praktyczne doświadczenie w tym zakresie: p. Jarosław Miziołek (Prezes Zarządu), p. Rafał Kuśmierz (Dyrektor Pionu Infrastruktury) jak również pracownicy odpowiedzialni za poszczególne branże: p. Katarzyna Piwowarska (architektura), p. Tomasz Marszałek (mosty), p. Tomasz Szyszka (drogi), p. Maciej Wiatrak (sieci sanitarne).

W trakcie spotkania zaprezentowano trójwymiarowe modele BIM dla poszczególnych rodzajów inwestycji, zademonstrowano funkcjonalności oprogramowania i przeanalizowano korzyści z użytkowania narzędzi BIM w zestawieniu z tradycyjnymi rozwiązaniami w obszarze projektowania, realizacji i zarządzania robotami budowlanymi.

Spotkanie było kolejną z serii inicjatyw podejmowanych przez Urząd Zamówień Publicznych mających na celu przybliżenie tematyki narzędzi BIM w kontekście planowanej dyskusji na temat możliwości wykorzystania tych narzędzi w zamówieniach publicznych.

Galeria

Przejdź do góry strony