Hackathon – projekt ustawy Pzp doskonalony przez praktyków - 2019.02.16

W sobotę 16 lutego 2019 r. praktycy, eksperci, a jednocześnie pasjonaci zamówień publicznych spotkali się, aby szukać najlepszych rozwiązań i podzielić się pomysłami odnośnie projektu nowej ustawy Prawo zamówień publicznych.

Prekursorskie przedsięwzięcie zorganizował Urząd Zamówień Publicznych we współpracy z Ministerstwem  Przedsiębiorczości i Technologii.

Z racji żałoby narodowej w tym dniu spotkanie rozpoczęło się minutą ciszy dla uczczenia śp. Premiera Jana Olszewskiego. Pani Jadwiga Emilewicz Minister Przedsiębiorczości i Technologii wraz z Prezesem Urzędu Zamówień Publicznych Panem Hubertem Nowakiem otworzyli „maraton Pzp”, przypominając krótko drogę do obecnego etapu projektu ustawy, wskazując na jego cele i życząc owocnej pracy.

Uczestnicy spotkania w liczbie stu osób podzieleni na dziesięć zespołów „mieszanych” (zamawiający klasyczni i sektorowi, wykonawcy, izby branżowe) przez kilka godzin dyskutowali, dzielili się pomysłami i ustalali wspólne wnioski - projekty ulepszeń. Do ich dyspozycji pozostawali cały czas aktywni i pomocni eksperci Urzędu Zamówień Publicznych. W popołudniowo-wieczornej części spotkania zespoły prezentowały swoje projekty na forum. Prezentacjom towarzyszyła żywa dyskusja i ciekawa wymiana opinii.

Prezes Hubert Nowak zadeklarował, że bardzo mu się podobały zgłoszone propozycje merytoryczne uczestników hackathonu oraz że wszystkie zostaną przeanalizowane i w miarę możliwości wykorzystane w procesie legislacyjnym.

Dziękujemy za udział, pasję i wyjątkowe zaangażowanie!

Propozycje zgłoszone przez uczestników hackathonu - materiał roboczy

Galeria

Pliki

Przejdź do góry strony