Wirtualne warsztaty dotyczące portalu Access2Markets

Zapraszamy przedstawicieli firm, które chcą wejść na nowe rynki korzystając z możliwości, jakie dają umowy i porozumienia zawarte przez Unię Europejską, na spotkanie on-line o portalu Access2Markets. Access2Markets to interaktywne kompendium wiedzy dla mniejszych firm, dla których handel międzynarodowy jest szansą na rozwój.

Szkolenie i warsztaty online z zakresu używania portalu Access2Markets odbędą się w środę 12 maja 2021, w godz. 9.00 – 13.00.

13 października Komisja Europejska (KE) uruchomiła platformę Access2Markets. Nowy portal nie tylko łączy w sobie informacje z bazy danych dostępu do rynków (Market Access Database „MADB”) oraz „Trade Helpdesk”, ale wprowadza również wiele nowych funkcji oraz informacji.

Aby zapewnić szybkie zapoznanie się z portalem przez europejską społeczność biznesową, KE organizuje warsztaty dla przedstawicieli firm oraz powiązanych organizacji w różnych państwach członkowskich.

Access2Markets to kompleksowy “one-stop-shop” przeznaczony dla mniejszych firm, umożliwiający szybkie uzyskanie informacji o warunkach handlowych dotyczących importu do UE i eksportu na ponad 120 rynków zagranicznych.

Portal dostarcza informacji o wybranych produktach oraz umowach handlowych UE, a także poradniki, filmy instruktażowe oraz wiele więcej - we wszystkich oficjalnych językach UE.

Dodatkowo znajdą tam Państwo nowe narzędzie do oceny reguł pochodzenia produktu ROSA (Rules of Origin Self-Assessment), które wyjaśnia zasady „narodowości ekonomicznej” oraz oferuje dostosowaną listę kontrolną pomagającą określić odpowiednie zasady do wybranego produktu. Użytkownicy mogą również używać portalu do zgłaszania napotykanych barier handlowych.

Access2Markets powstał po to, aby pomóc wszystkim przedsiębiorcom korzystać z sieci europejskich umów handlowych. Dostęp do portalu jest całkowicie bezpłatny!

Prezentacja online „na żywo” pozwoli lepiej zrozumieć portal i oferowane przez niego narzędzia. Warsztaty umożliwią również udostępnianie informacji o portalu w ramach Państwa społeczności, a także zaoferowanie dalszych sesji szkoleniowych, aby uczyć innych (w tym mniejsze firmy) jak najlepiej wykorzystać portal Access2Markets. W tym celu po warsztatach przekazany zostanie zestaw szkoleniowy.

Prosimy o rejestrację na warsztaty do poniedziałku 10 maja 2021 r. poprzez wypełnienie formularza w LINKU. O przyznaniu miejsca na szkoleniu decyduje termin rejestracji. Po rejestracji otrzymacie Państwo mailem link do warsztatów online na platformie WebEx.

Przejdź do góry strony